Tistok.com'da alışveriş güvenli mi ?
Tistok.com'da kişisel bilgileriniz hem online hem de offline durumundayken koruma altındadır. Üyelik ve sipariş işlemleri gerçekleştirirken verilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Müşteri bilgileriniz üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır.

Ayrıca : Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik politikasına buradan gözatın. 

Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 256 RSA SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, pratik olarak kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir, uluslarası bir standarttır. İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri browserinizin en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. 

Örneğin Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak içinde olduğunuz sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu güvenli alanda olduğunuzu ifade eder. İşlemlerinizle ilgili bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez; sadece bankanıza iletilir.
 

Sanal Alışverişin Güvencesi 3D SECURE Tistok.com’da!

3D Secure Nedir? 
Internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard'ın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

3D Secure Neden Güvenlidir? 
3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

3D Secure Nasıl İşler? 
Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır. 
    

Nasıl üye olabilirim?
Tistok.com'a üyelik ücretsizdir. Üye olmak için sadece ad, soyad, bir telefon numarası ve e-mail adresi yeterlidir. Teslimat ve fatura adreslerinizi tamamlayarak alışveriş yapabilirsiniz. 
 
Üyelik bilgilerimi güncellemeli miyim?
Üyelik bilgilerinizin güncel ve doğru olması size özel kampanyalarımızdan faydalanabilmenizi sağlayacaktır.
 
Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?
Üye olmadan sepete istediğiniz ürünleri atabilirsiniz ama sepetinizdeki ürünleri satın almak için üye olmanız gerekmektedir. Ancak Tistok.com'a çok hızlı ve çok kolay üye olabilirsiniz.
 
Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?
"Şifremi unuttum" linkiyle sisteme kayıtlı e-mail adresinize şifrenizi isteyebilirsiniz. Geçici şifreniz en kısa sürede e-mail adresinize gönderilecektir.
 
Kayıt olduğum e-mail adresimi unuttum, ne yapmalıyım?
Kayıtlı e-mail adresinizi unuttuysanız yeni bir e-mail adresiyle sistemde yeni bir üyelik yaratmanız gerekmektedir. Bunun için "Nasıl üye olabilirim?" maddesine bakınız.