Crowd GPS Nedir, TrackR Bravo vs TileApp Çalışma Mantığı ve Nasıl Kullanılır
Created by
Wednesday, September 28, 2016
Crowd GPS Nedir, TrackR Bravo vs TileApp Çalışma Mantığı ve Nasıl Kullanılır

TrackR Bravo ürünleri ve TileApp çalışma mantığı nedir?

Bu iki üründe kendi ios ve android uygulamalara bağlı olarak 30mt civarındaki ürünleri bluetooth mantığı ile bulmaktır. Bunun dışında Crowd GPS ile yaygın olduğu bölgelerde ürünlerinizin yerini size bildirmektir. Normal GPS mantığından biraz farklı olup araç takibi veya diğer motorlu, motorsuz araçlarda kullanımı Crowd GPS e göre her yerde size bilgi vermeyebilir.

Ürünün avantajları ve dez avantajları.

Her iki üründe çok kibar olması ve pil güçlerinin ortalama 1 yıl süre ile kullanıbailmesinin yanında herhangi bir simkart veya aylık data veri transfer ücreti ödenmemesidir.

Bunun yanı sıra kullandığınız ürünlerin Crowd GPS ile çalışması ne azından Türkiye de şimdilik dezavantajıdır.

Nedir bu Crowd GPS?

Türkçeye çevirirsek bizim anlayabileceğimiz tabirle; Crowd GPS kalabalık mobil taşınabilir cihazların yoğun kullanımı ve internet bağlantısın olduğu her yerde bu cihazların birer konum bildirici özelliği olması ve bunun herhangi bir uygulama ile herhangi bir veri toplama merkezine yer mekan bildirip bunu umumi yer bildirici haline getirmektir.

TrackR Bravo ve TileApp ile alakası nasıldır şöyle açıklayalım herhangi bir mobil cihazda trackr ve tileapp uygulaması yüklü olan kullanıcı aslında haberi olmadan bu firmaların merkezlerine konum bilgisi göndermesidir. Bu firmalarda bu konum bilgilerini kendi cihazlarıyla paylaşarak insanların bilgi almasını sağlamasıdır. Bunun için bulunduğunuz ülkede bu ürünlerin çokça satılmış olması veya uygulamaların çokce insanlar arasında yüklenmiş olması gerekir.


 

Kısa bir örnek verirsek?

Sizin için çalışan bir çok yerde gezen personeller olduğunu düşünün bunlardan herhangi biri sizin aramakta olduğunuz ürün, insan, hayvan veya her hangi birşeyi gezerken gördüğünde size telefon açıp bildirmesi Crowd GPS dir. Gezen personeller bu aradıklarınızı gezdikleri alanda göremiyor ise bunu size bildiremiyecekleri gibi TrackR ve TileApp ta bunu size bildiremez. Yani ben İstanbuldayım arabam Ankarada nerde şimdi. Ankara gezen bir elmanın yoksa o aracın nerde olduğunu sana kimse söyleyemez : ).

Dilimiz döndükçe anlatmaya çalıştık. Umarız faydalı olmuştur.

 

 

This article has
0 points
Give points
1 2 3 4 5

I like

You like

Report

You have reported
Reasons
Cancel
2 comments
Wednesday, September 28, 2016

Yorumlarınızı ekleyebilir soru sorabilirsiniz.

Tuesday, May 9, 2017

Özet olarak trackr ve tileapp yazılımı yüklü olmalı ve bluetooth ta açık olmalı şartı var aksi halde diper cihazlar konum alıp aktaramazlar, bravo modelini 2-3 gündür kullanıyorum ama yazılım açık ve bluetooth açık olsa bile ne konum nede cihaza baglanıp konum almadını fark ettim. sebebi nedir tecrübeler sonrasında ortaya çıkacak gibi ancak kullanımın yaygınlaşması şart.