Sipariş : 0332 353 11 12
Sepetim

Sipariş İptali & Ödeme İadeleri

Yeni Siparişin İptali

Tistok.com'dan yeni verdiğiniz siparişini iptal etmek istediğinizde 'Sipariş Takibi' bölümünden siparişlerinize bakınız. Sipariş listesi ekranda listelenecektir. Bu ekranda 'Onay Bekliyor' veya 'Hazırlanıyor' gözüken siparişlerinizi sağ tarafındaki 'İptal' butonuna basarak verdiğiniz siparişi iptal edebilirsiniz. 

Yeni siparişler 5 iş günü içerisinde temin edilemez ise İptal butonu aktif olmaktadır. 

Yanlış sipariş geçilmesi, ürün veya ödeme aracı değişikliği gibi durumlarda bize iletişim numaralarımızdan veya iletişim formunu doldurarak ulaşılmasını rica ederiz.

İsteğiniz üzerine işleminiz tarafımızca yapılmaktadır. 

İptal ettiğiniz siparişleriniz muhasebe tarafından onaylandıktan sonra para iadesi yapılmaktadır. Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmemiz için siparişinizin kargoya çıkmamış olması gerekmektedir. Sipariş takibi bölümünde 'Siparişiniz Kargoya Verilmiştir.' ibaresi bulunan ürünlerin sipariş iptalleri yapılamamaktadır.

 

ÜRÜN İADE VE İŞLEMLERİ

DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE ! - KREDİ KARTI PARA İDESİ

İptal talebinde bulunmuş olduğunuz kredi kartı işlemleri bankalar birliğinin almış olduğu kararlar ve yasal prosedür gereği 2 ila 7 iş günü içersinde kart hamilinin kredi kartına iade edilmektedir. Bu süreç bankaların tüm üye işyerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içersinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır. Firmamız ulaşan iade talepleri 24 saat içersinde gerçekleştirilmekte olup, iade sürecinin geri kalan kısmı ise banka tarafından devam etmekte ve sonuçlandırılmaktadır.İşleyiş ve iade süreci hakkında ayrıntılı bilgiyi tüm detayları ile birlikte bankaların müşteri hizmetleri servislerinden öğrenebilirsiniz.

İade talebinde bulunmuş olduğunuz işlem;

ÖRN: 10/09/2014 tarihinde 60 TL lik 6 taksitli bir işlem gerçekleştirdiniz (10 TL X 6 Taksit) 

Ardından 12/09/2014 tarihinde bu işlemin iadesini talep ettiniz, işlem tutarı 60 TL 

Blokesi kaldırılıp yeniden kullanıma hazır halde kredi kartınıza 2 -7 gün içersinde geri yansıtılır. Yani limitinizden düşürülen 60 TL yeniden aktif hale getirilir ve bu tutar kadar alış-veriş yapmanıza banka tarafından yeniden imkan tanınır. Fakat işlem taksitli işlem olduğundan işlemin aylık hesap ekstrenize yansıması ; İşlem Tarihi Dönem İçi İşlemler Kalan Borç/Taksit Tutar (TL) 

10 Ekim 2014 Firma Ünvanı 10 X 6 -1. Taksit 60,00 10 Ekim 2014 Firma Ünvanı 10 X 6 -1. Taksit -60,00 şeklinde giriş - çıkışlar halinde altı ay süreli olarak gerçekleşmektedir. Yapılan işlemler taksitlendirilmiş işlem olduğundan kredi kartı hesabınıza rakam iade edildiği halde taksit miktarınız,örnekteki 6 ay olarak verilen süre boyunca her ay bir giriş(+) bir çıkış (-) işlemi olarak yansıtılmaktadır.